Книга Мова програмування C Браян В Кернiган, Денiс М. Рiчi Українське програмування

IT Освіта

Книга Мова програмування C Браян В Кернiган, Денiс М. Рiчi Українське програмування

У кінці травня 1958 року було проведено зустріч у Цюриху між ACM і GAMM, на матеріалах якої у грудні опубліковано ALGOL 58 Report. На його основі було створено 3 значні реалізації — MAD , NELIAC , JOVIAL . З них лише JOVIAL отримав поширення, ставши на чверть століття офіційною мовою програмування у Військово-морських силах США. SHARE та IBM почали створення власної реалізації ALGOL, але припинили, врахувавши витрати на створення і просування Фортрану.

  • Go є вузькоспеціалізованою і може бути складною початковою мовою для програмістів-новачків.
  • Тому більшість мов, які вважалися мовами високого рівня до 2000-го року зараз вже такими не вважаються.
  • Також програма може складатися з інших підпрограм – наборів інструкцій.
  • Ми також включимо перелік інших мов кодування, щоб ви могли уявити, що ще існує, і які інші варіанти у вас є, коли йдеться про виконання більш спеціалізованих завдань.
  • Макрос imaginary із заголовного файлу complex.h є обгорткою над ключовим словом _Imaginary.

Мова стала доступною для великої кількості платформ — від вбудованих мікроконтролерів до суперкомп’ютерів. З’явившись на світ у 2001 році, сі шарп швидко став головною мовою створення програмного забезпечення під операційні системи Windows. Відповідно до німецької компанії Statista, майже 74% всіх користувачів ОС користуються саме ОС Віндовс.

JavaScript

У цій ситуації в Microsoft вирішили, користуючись своїм панівним становищем на ринку, створити свій власний аналог Java — мову, для якої корпорація буде повноцінним власником. Вона успадкувала від Java концепції віртуальної машини (середовище .NET), байт-коду і більшої безпеки вихідного коду програм, плюс врахувала досвід використання програм на Java. Всілякі програми, починаючи від комп’ютерних ігор, утиліт , операційних систем та компіляторів . Мова програмування C# заснована на строгій компонентній архітектурі і реалізує передові механізми забезпечення безпеки коду. У 1978 році Рітчі та Керніган опублікували першу редакцію книги «Мова програмування Сі».

Розробка Сі стала результатом того, що його майбутні автори любили комп’ютерну гру, схожу на популярну гру Asteroids (Астероїди). Вони вже давно грали у неї на головному сервері компанії, який був недостатньо потужним, і повинен був обслуговувати близько ста користувачів. Томпсон мова програмування c і Рітчі вирішилили, що їм не вистачає контролю над космічним кораблем для того, щоб уникати зіткнень з деякими каменями. Тому вони вирішили перенести гру на вільний PDP-7, що стоїть в офісі. Проте цей комп’ютер не мав операційної системи, що змусило їх її написати.

Реалізації[ред. | ред. код]

Так візитною карткою С++ стали вразливості типу «переповнювання буфера». Стандартизація визначила мову програмування С++, проте за цією назвою можуть ховатися також неповні, обмежені достандартні варіанти мови. Спочатку мова розвивалася поза формальними рамками, спонтанно, у міру завдань, що ставилися перед ним. Розвиток мови супроводив розвиток кросс-компілятора Cfront.

мова програмування c

Якщо ви бачите порушення права власності – напишіть адміністрації. Копіювання матеріалів з сайту дозволене тільки з дозволу адміністратора і з посиланням на цей сайт. Також розвитком цієї мови активно займається Майкрософт, який має дуже велику вагу в IT-просторі, і це дає підстави прогнозувати успіх сі шарпу на багато років вперед. Докладніше із програмою навчання ви можете ознайомитися за допомогою роадмепу зі спеціальності C#/.NET Developer на ITVDN, а також перейшовши на сторінку спеціальності навчального центру CyberBionic Systematics.

G[ред. | ред. код]

А для тих, хто хоче забезпечити собі місце в ньому, збільшення репертуару мов програмування може бути корисним кроком. Насправді у всьому світі використовуються буквально сотні мов кодування, і цей список постийно розширяється. Ми не говоримо, що вам слід глибоко заглибитися у дослідження всіх цих мов, але добре було б знати про їх існування.

мова програмування c

Наприклад, у відомому рейтингу мов програмування TIOBE мова тривалий час впевнено утримує друге місце. Деякі мови, наприклад, Java та C#, перебувають між компільованими і інтерпретованими. А саме, програма компілюється не в машинну мову, а в машинно-незалежний код низького рівня, байт-код.

Що таке C?

При цьому програма залишається мовою оригіналу і не може бути запущена без інтерпретатора. Процесор комп’ютера, у зв’язку з цим, можна назвати інтерпретатором для машинного коду. У C++ є можливість введення призначеного для користувача синтаксису за допомогою #define, що може привести до того, що модулі у великих пакетах програм стають сильно пов’язані один з одним.

Наприклад, за допомогою If можна перевіряти введеня користувачем паролю, програма може вирішити, чи має користувач доступ до програми. Ця книжка має на метi допомогти читачевi навчитися програмувати на C. Вона мiстить вступну частину для ознайомлення нових користувачiв, окремi роздiли, присвяченi основним властивостям мови, та довiдник. Процес навчання основується на читаннi, складаннi програм i переглядi прикладiв, замiсть простого викладу правил. У бiльшостi випадкiв, приклади—це справжнi програми, а не окремi фрагменти коду. Всi приклади перевiрено безпосередньо з тексту, який зберiгається в машинопрочитному виглядi.

O[ред. | ред. код]

Замість контролю з боку компілятора розробники вимушені дотримуватися вельми нетривіальних правил кодування. По суті, ці правила обмежують С++ рамками якоїсь безпечнішої підмови. Більшість проблем типобезпеки С++ успадкована від С, але важливу роль в цьому питанні грає і відмова автора мови від ідеї використовувати автоматичне управління пам’яттю (наприклад, збірку сміття).

Крiм демонстрацiї того, як ефективно користуватися мовою, ми також спробували, де можливо, показати кориснi алгоритми, принципи хорошого стилю та правильної розробки. Мова широко застосовується при розробці операційних систем, на рівні прикладного інтерфейсу операційних систем, у системах, що вбудовуються, а також для створення високопродуктивного або критичного в плані обробки помилок коду. Однією з причин поширення для програмування на низькому рівні є можливість писати кросплатформовий код, який може по-різному оброблятися на різному устаткуванні та на різних операційних системах.

Leave your thought here

Categories

WeCreativez WhatsApp Support
Our customer support team is here to answer your questions. Ask us anything!
👋 Hi, how can we help?

Sent Successfully

Complete your registration by selecting a Faculty Membership

Feel Free to join any of our Faculty. You can purchase both National and West Africa membership at a discounted price.

NATIONAL

₦25,000

Every 3 months

₦35,000

Every 6 months

WEST AFRICA

Every 3 months

₦25,000

₦35,000

Every 6 months